Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Філарет заявив про поновлення УПЦ КП

Автор:

|

Червень 20, 2019

|

Рубрика:

Філарет заявив про поновлення УПЦ КП

Колишній предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив, що скликаний ним “помісний собор” скасував рішення про ліквідацію УПЦ КП і відновив її діяльність.
Про це він сказав журналістам по закінченню так званого “помісного собору” ліквідованої раніше УПЦ КП, повідомляє Укрінформ.
“Оскільки 15 грудня був Собор їх, Константинопольського патріархату, в який увійшла Київська митрополія, то нам треба було формально відмовитися від Київського патріархату для того, щоб отримати Томос. Так ось цю відмову від Київського патріархату ми на цьому соборі ліквідували”, – заявив Філарет.

Він також зазначив: “Ми затвердили існування Київського патріархату і існування Київської патріархії як юридичної особи, яка має володіти тим майном, як і монастирями, так і навчальними закладами, якими вона володіла до цього дня”, – додав Філарет. Окрім того, за його словами, “помісний собор” обрав двох нових кандидатів у єпископи.

У зверненні УПЦ КП, яке роздали журналістам по закінченню “собору”, зазначається: “Помісний собор заявляє і постановляє, що Українська православна церква Київського патріархату зареєстрована державним органом та продовжує своє існування і діяльність на благо українського народу”.

Одночасно з так званим “помісним собором” ліквідованої УПЦ КП під керівництвом почесного патріарха ПЦУ Філарета у Києві в четвер, 20 червня проходив Всеукраїнський церковно-громадський форум єдності українського православ’я з благословіння митрополита Київського і всієї України Епіфанія. На так званому “помісному соборі” під керівництвом Філарета, що проходив у закритому режимі у Володимирському кафедральному патріаршому соборі , зокрема, були присутні митрополит Білгородський та Обоянський Іоасаф, єпископ Валуйський Петро. Водночас у форумі Православної церкви України з благословіння Епіфанія, що проходив у конференц-залі одного з готелів Києва поблизу Спасо-Преображенського собору, були присутні близько 30-ти священників. Самого митрополита Київського та всієї України Епіфанія на форумі не було.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply