Новини для українців всього свту

Tuesday, Apr. 13, 2021

Євросоюз нагадав Росії про її конституцію

Автор:

|

Квітень 21, 2017

|

Рубрика:

Євросоюз нагадав Росії про її конституцію

Як ми і передбачали, вердикт Верховного суду Росії про заборону «Управлінського центру Свідків Єгови» за звинуваченням в екстремізмі, вже викликав осуд світової громадськості та міжнародних організацій. Адже справа тут не у ставленні до конкретної релігійної течії чи організації, а у порушенні прав людини на свободу віросповідань.

21 квітня оприлюднено заяву зовнішньополітичної служби Європейського союзу щодо заборони діяльності Свідків Єгови у Росії. Її автори показово взяли слово «екстремізм» у лапки й висловили стурбованість, що прийняте рішення може призвести до кримінальних переслідувань послідовників організації лише за сам факт поклоніння. Очевидно, що стиль російської влади у Брюсселі вже добре вивчили. У заяві наголошено: «Свідки Єгови, як і всі інші релігійні групи, повинні мати можливість користуватися свободою мирних зібрань без перешкод, як це гарантовано Конституцією Російської Федерації, а також міжнародним зобов’язанням Російської Федерації і міжнародними стандартами прав людини».

Водночас Європейський Союз запевнив, що продовжує сприяти здійсненню свободи релігії або переконань всім і скрізь на основі принципів рівності, недискримінації та універсальності.

Нагадаємо, що вчора Верховний суд Росії на вимогу Міністерства юстиції визнав екстремістською і заборонив діяльність «Управлінського центру Свідків Єгови», а також конфіскував майно організації. Як заявили у самому Центрі, заборона торкнеться понад двох тисяч релігійних груп по всій Росії.

Світлина: Свідки Єгови на недільному конгресі, архівне фото ТАСС.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply