Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

ЄС і Канада заперечили Дональду Трампу

Автор:

|

Червень 09, 2018

|

Рубрика:

ЄС і Канада заперечили Дональду Трампу

У суботу, 9 червня провідні інформаційні агенції світу повідомляють про перші підсумки саміту «Великої сімки», що відбувається у канадському Квебеку. Головною новиною стало те, що європейські його учасники та господарі зустрічі відхилили пропозицію Президента США щодо повернення до формату G8 із залученням до нього Росії.

Лідери Німеччини, Великої Британії, Франції та Італії провели учора перед початком саміту спільну зустріч. Раніше новий прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте в мережі Twitter підтримав ідею Дональда Трампа і заявив, що повернення Росії «в інтересах кожного». Однак тепер приєднався до позиції інших представників Євросоюзу. Її представила на загал канцлер ФРН Анґела Меркель. Вона повідомила, що європейська координаційна група була єдина в думці про повернення Росії до формату «Великої вісімки». Це не може відбутися доти, поки не буде досягнуто «суттєвого прогресу» в конфлікті в Україні. Причиною виключення Росії з G8 чотири роки тому стала анексія Криму.

Канада також виступила проти повернення Росії до цього поважного міжнародного клубу. Очільниця канадського Міністерства закордонних справ Христя Фріланд заявила «Позиція Канади абсолютно однозначна: немає абсолютно жодних підстав для того, щоб Росія з її нинішньою поведінкою повернулася до складу “Великої вісімки”». Японська делегація відмовилася від коментарів з цього приводу, лише нагадала про рішення від 2014 про виключення Росії.

Світлина Reuters: засідання лідерів європейських учасників G7 та керівників Євросоюзу.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply