Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Євросоюз готовий підтримати Лівію

Автор:

|

Лютий 03, 2017

|

Рубрика:

Євросоюз готовий підтримати Лівію

Саміт глав держав і урядів країн Євросоюзу (ЄС), що відбувся на Мальті 3 лютого, затвердив стратегію подолання міграційної кризи у Середземномор’ї. Вироблений план містить 10 пріоритетних пунктів, спрямованих на підтримку Лівії. Адже вона є проміжним пунктом на шляху біженців з Африки у Європу. Євросоюз має намір надавати більш активну допомогу в навчанні і оснащенні берегової охорони Лівії, яка повинна активізувати боротьбу з контрабандистами, що займаються перекиданням нелегальних біженців до Італії. Держави ЄС також заявили про необхідність підтримувати міжнародні організації, які займаються обладнанням таборів для мігрантів у Лівії. Йдеться також і про готовність заохочувати добровільне їх повернення на батьківщину і зміцнювати охорону кордонів Лівії з сусідніми державами.

Напередодні Італія підписала угоду з урядом національної злагоди в Лівії про заходи щодо подолання міграційного кризи. Одним з його пунктів є виділення коштів на прискорене навчання і оснащення лівійської берегової охорони.

У 2016 році в Італію через Середземне море прибула 181 тисяча біженців. Це найвищий показник за минулі роки. 90 відсотків з них вирушили до Європи через Лівію. ЄС побоюється, що з початком весни цим маршрутом накотиться нова, ще більш потужна хвиля мігрантів.

На світлині Reuters: група учасників саміту на Мальті.

 

 

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply