Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 22, 2022

Європейські країни відкинули ядерний ультиматум Тегерана

Автор:

|

Травень 09, 2019

|

Рубрика:

Європейські країни відкинули ядерний ультиматум Тегерана
Президент Ірану Хасан Рухані

Європейські держави заявили, що відкидають будь-які ультиматуми з приводу іранської ядерної програми і закликали Тегеран дотримуватися умов угоди, укладеної в 2015 році. Про це повідомляє ВВС.

Як відомо, 15 липня 2015 року Іран і шість світових держав (США, Франція, Великобританія, Німеччина, Китай і Росія) досягли угоди щодо іранської ядерної програми. Тоді Тегеран погодився частково згорнути програму в обмін на скасування санкцій. Однак рік тому президент США Дональд Трамп вийшов з цієї угоди, вважаючи її односторонньої, і відновив санкції. 8 травня президент Ірану Хасан Рухані заявив, що його країна відмовляється виконувати деякі положення угоди, укладеної в 2015 році. Він пригрозив відновити виробництво високозбагаченого урану через 60 днів, якщо європейські країни не допоможуть Ірану впоратися з наслідками американських санкцій.

9 травня Євросоюз і представники Франції, Німеччини та Великобританії заявили, що ядерна угода з Іраном є «ключовим досягненням глобальної організації ядерного нерозповсюдження», яка «відповідає всім інтересам безпеки». У спільній заяві глави зовнішньополітичних відомств закликали Іран утримуватися від кроків, спрямованих на загострення ситуації.

«Ми відкидаємо будь-які ультиматуми і будемо оцінювати виконання Іраном своїх зобов’язань, пов’язаних з ядерною областю, відповідно до СВПД і Договором про нерозповсюдження ядерної зброї», – заявили в ЄС.

Напруженість у відносинах між Іраном і США останнім часом посилилася. У травні адміністрація Трампа направила на Близький Схід  авіаносець «Авраам Лінкольн» і ядерні бомбардувальники, щоб продемонструвати Ірану готовність до рішучих кроків. Також США скасували дії винятків, які дозволяли ряду країн світу купувати іранську нафту і при цьому не порушувати американські санкції, і внесли Корпус вартових ісламської революції в список терористичних організацій. На цьому тижні Трамп ввів нові санкції на експорт іранських металів – сталі, алюмінію, міді й заліза.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply