Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Європарламент турбується про права роботів

Автор:

|

Січень 12, 2017

|

Рубрика:

Європарламент турбується про права роботів

0111___07--2

Це може бути сприйняте як жарт, але насправді йдеться про намір визначити основні правила, за якими людина буде взаємодіяти з усіма видами штучного інтелекту. Принаймні так твердить 12 січня сайт «ВВС», посилаючись на презентований у Європарламенті звіт. Його основне питання – чи надавати роботам статус «електронної особистості».

Чиновники впевнені, що світ стоїть перед новою промисловою революцією і за декілька десятків років штучний інтелект може перевершити людський. Для цього й необхідно ввести базові правила поводження із роботами. Головне – у користувачів роботів не повинно бути страху чи ризику отримати фізичне чи моральне пошкодження від штучного інтелекту. Саме для цього потрібно розробити пристрій, що блокуватиме усі функції металевого «друга».

У звіті пропонують створити спеціальне європейське агентство з роботів та штучного інтелекту, де проводитимуть експертизи в технічному та етичному планах. Важлива у цьому випадку й відповідальність, хоч автори пропонують свою формулу: чим більші у робота можливості до вивчення чи автономії, тим менша відповідальність у розробників. І навпаки. Окрім цього, в майбутньому, можливо, варто буде ввести страховку, що компенсуватиме шкоду від дій робота.

Зазначимо, якщо депутати проголосують за такий законопроект, то його ще відправлять до парламентів країн-членів ЄС для подальшого доопрацювання та прийняття.

Світлини: Thinkstock, AFP.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply