Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Єврокомісія боротиметься з фейковими новинами

Автор:

|

Квітень 26, 2018

|

Рубрика:

Єврокомісія боротиметься з фейковими новинами

У Брюсселі у четвер, 26 квітня, презентовано план під назвою «Подолання онлайн-дезінформації: європейський підхід». У документі Єврокомісія (ЄК) за рік до виборів у Європарламент представила низку заходів, покликаних нейтралізувати вплив дезінформації.

Загалом, дезінформація є явищем давно відомим. Однак Інтернет не тільки збільшив обсяг і різноманітність доступних новин, а й дозволив поширювати фейкові новини «у масштабах, зі швидкістю і точністю вибору мети, які є безпрецедентними». Коли на Заході твердять про спроби вплинути на вибори, то в першу чергу згадують Росію. Так, в США розслідують втручання Москви у президентські вибори 2016 року, а у Великій Британії – у референдум про вихід з Євросоюзу.

У числі запропонованих Єврокомісією заходів – проведення форуму за участі представників інтернет-платформ, рекламодавців, ЗМІ та громадянського суспільства. Від нього сподіваються створення кодексу практик щодо дезінформації, чинного для всього Євросоюзу. Також ЄК підтримає створення незалежної європейської мережі контролю достовірності фактів. У перспективі планується запустити європейську онлайн-платформу про дезінформацію. І якщо якась новина буде визнана фейковою, то інформація про це повинна швидко стати доступною всім користувачам.

Світлина DPA.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply