Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Євро-неприємності Польщі через жука-короїда

Автор:

|

Лютий 20, 2018

|

Рубрика:

Євро-неприємності Польщі через жука-короїда

Генеральний адвокат Європейського суду в Люксембурзі Ів Бот у вівторок, 20 лютого, заявив, що вирубування лісу в польській частині Біловезької пущі порушує природоохоронне законодавство Євросоюзу (ЄС). Як бачимо, у наших західних сусідів щоразу більшає клопотів на міжнародному рівні через прийняті усередині країни рішення і закони.

До компетенції експерта Іва Бота входить підготовка юридичних обгрунтувань і пропозиції для прийняття судових рішень. На його думку, поширення жука-короїда не виправдовує вирубування лісу. Адже це погіршить умови у місцях розмноження тих видів тварин, що перебувають під охороною.

У 2016 році Міністерство екології Польщі для боротьби з жуком-короїдом розпорядилося втричі збільшити заготівлю лісу в лісовій окрузі Бяловежа. У 2017 році рішення поширено на три округи, ухвалено вирубати 34 з 63 тисяч гектарів лісу. Біловезька пуща – найбільш давній лісовий масив Європи, який знаходиться на території Польщі і Білорусі. З 2014 року вона є єдиним транскордонним об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Рішення суду ЄС з даного питання очікується в найближчі кілька місяців.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply