Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 25, 2021

Звільнилася з посади мовний омбудсмен

Автор:

|

Квітень 25, 2020

|

Рубрика:

Звільнилася з посади мовний омбудсмен
Тетяна Монахова

Подала у відставку Тетяна Монахова, уповноважена Кабінету Міністрів України (КМУ) зі захисту державної мови. За її словами, через прогалини в законі та бездіяльність уряду їй так і не вдалося створити секретаріат уповноваженого, а без цього казначейство не виділяє фінансування і не платить їй зарплату.
«Майже півроку я витрачала власні кошти на поїздки з Миколаєва до Києва, винайм там житла. Без секретаріату неможливо отримати фінансування. По Києву я пересувалася на метро. Про якого водія може йтися, коли мені відмовили навіть у службовому житлі», — поскаржилася п. Монахова.
Вона полічила, що за цей час витратила на роботу 30 тис. грн із сімейного бюджету. «У мене було довгим терпіння, поки була ілюзія, що повільно, але впевнено я йду до мети. Однак, коли все було нарешті готове, коли після стількох моїх зусиль питання про створення секретаріату нарешті винесли на голосування КМУ, а потім раптово у день голосування викреслили з порядку денного, я остаточно переконалася, що йдеться про відсутність політичної волі. Зрозуміла, що всі мої дії заблоковані. Продовжувати приймати на себе відповідальність за те, на що ніяк не можеш вплинути, просто безглуздо», — сказала вже колишня чиновниця.
Вона зазначила, що зверталася за допомогою до Офісу президента, але її там проігнорували. Зустріч із Володимиром Зеленським так і не відбулася. Це красномовно свідчить про байдужість до української мови теперішньої української влади.
Як повідомляв «Міст», новий інститут — Уповноваженого зі захисту державної мови — вперше в історії України з’явився торік.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply