Новини для українців всього свту

Thursday, May. 6, 2021

Виявили масштабну схему продажу немовлят за кордон

Автор:

|

Квітень 26, 2020

|

Рубрика:

Виявили масштабну схему продажу немовлят за кордон
Помешкання, де тримали малюків

Правоохоронці припинили діяльність групи осіб у Києві, яка налагодила переміщення за кордон немовлят під прикриттям програми сурогатного материнства. Про це повідомив Офіс генерального прокурора України. Згідно з матеріалами слідства, до організації схеми причетні керівники однієї зі столичних медичних клінік, що надає послуги в сфері репродуктивної медицини, а також особи, котрі шукали в Україні жінок для оформлення фіктивних шлюбів із іноземцями та участі в програмах сурогатного материнства.
Загальний розмір грошової винагороди, яку отримували учасники угоди, становив близько 50 тис. USD, із яких оплата за організацію штучного запліднення становила 15 тис. USD, а послуги з оформлення фіктивного шлюбу з іноземцями — до 1,5 тис. USD.
Силовики провели 11 обшуків за адресами проживання фігурантів, офісів, клініки і в автомобілях. Вилучили медичну документацію, паспорти громадян України і завірені копії паспортів іноземців, довіреності на репрезентацію інтересів, інші документи, грошові кошти, ноутбуки, мобільні телефони, чернетки та електронні накопичувачі пам’яті.
В ході слідчих дій також були встановили адреси квартир, де тримали немовлят до вирішення питання про їхнє переміщенні через кордон. Так, у квартирі хостельного типу на території Солом’янського району української столиці правоохоронці виявили п’ятьох дітей віком від двох до шести тижнів, які перебували під наглядом двох жінок і чоловіка. Після того, як службовці ювенальної превенції оформили відповідні акти, немовлят доправили до дитячих лікарень Києва.
Триває систематизація та аналіз вилученої документації. Проводять заходи щодо перевірки на причетність до переміщення новонароджених дітей за кордон та порушення законодавства України майже 140 іноземців. Інформацію про подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 149 (торгівля людьми) Карного кодексу України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply