Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Візит Папи Франциска до Канади

Автор:

|

Серпень 01, 2022

|

Рубрика:

Візит Папи Франциска до Канади
Папа серед індіанців

Папа Римський 25 липня прибув до Канади зі шестиденним візитом, який сам понтифік назвав «паломництвом покаяння». У міжнародному аеропорту Едмонтона його вітали прем’єр-міністр Джастін Трюдо і Мері Саймон, перша генерал-губернаторка країни кленового листка з-поміж корінних народів, і лідери корінних етнічних громад.
Офіційні вибачення від імені Церкви Папа попросив корінних жителів, які пережили жорстоке поводження в школах, які перебували у юрисдикції Ватикану. «Я смиренно перепрошую за зло, вчинене багатьма християнами проти корінних народів», — зазначив він біля майже зруйнованої індіанської школи-інтернату Ermineskin.
За словами глави Римо-католицької церкви, ця політика придушувала мови корінних народів, розривала сім’ї, призвела до фізичного, вербального, психологічного та духовного насильства, а також вплинула на стосунки між батьками та дітьми, бабусями, дідусями й онуками.
Франциск закликав до подальшого розслідування через вивчення церковних записів та особових справ священників і черниць, аби визначити, хто відповідальний за зловживання.
Насамперед Папа Франциск вирушив на землі чотирьох народів Крі, щоб помолитися на цвинтарі. Потім чотири вожді супроводжували понтифіка в інвалідному візку на церемоніальний майданчик Пау-вау, де він вибачився і отримав головний убір із пір’ям.
Як повідомляв «Міст», Папа планує відвідати Україну.

About Author

Meest-Online