Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Уперше відзначили День пам’яті тих, хто рятували євреїв

Автор:

|

Травень 15, 2021

|

Рубрика:

Уперше відзначили День пам’яті тих, хто рятували євреїв
Андрей Шептицький

14 травня в Україні вперше відзначали День пам’яті українців, котрі рятували євреїв під час Другої світової війни. Пам’ятну дату цього року запровадила Верховна Рада України своєю постановою, ухваленою 2 лютого.
Український інститут національної пам’яті повідомив, що станом на 1 січня 2020 року 2 659 громадян України удостоєні Державою Ізраїль звання «Праведника народів світу за порятунок євреїв від Голокосту». Однак ця статистика не демонструє фактичну кількість людей, котрі рятували євреїв, і цей список у жодному разі не показує реальну допомогу у Другій світовій. Адже тисячі рятівників досі залишаються невизнаними та невідомими.
Одним із найвідоміших прикладів відмови в наданні цього звання є митрополит Української греко-католицької церкви Андрей Шептицький. Попри численні задокументовані факти порятунку ним чи за його сприяння євреїв, його звинувачують в Ізраїлі нібито в «співпраці з нацистами», хоча доказів цих тверджень немає. «Яд вашем» також відхиляє прохання українських єврейських об’єднань визнати це звання за владикою.
14 травня — це також день, коли 1948 року була проголошена незалежність Ізраїлю як єврейської держави. Через те, що в Ізраїлі широко використовують власний традиційний календар, святкування річниць цієї події (п’ятий день місяця іяра) в різні роки припадає на різні дати за григоріанським календарем.
Як повідомляв «Міст», митрополита Шептицького визнали праведником.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply