Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Україна згадує жертв депортації кримських татар

Автор:

|

Травень 18, 2020

|

Рубрика:

Україна згадує жертв депортації кримських татар
Акція на вулицях Києва

У понеділок, 18 травня, виповнилося 76 років від часу депортації радянським режимом кримських татар із їхньої історичної батьківщини — Криму. Україна і весь світ відзначають День пам’яті жертв депортації та геноциду кримськотатарського народу.
Через пандемію коронавірусу масові заходи заборонили, проте в Києві та низці інших міст України певні акції відбулися. Зокрема, Херсонський міський меджліс кримськотатарського народу закликав усіх охочих покласти квіти до пам’ятного знаку жертв депортації кримських татар і вшанувати пам’ять загиблих і постраждалих у цій траґедії. При цьому меджліс попросив дотримуватися обмежень, пов’язаних із поширенням коронавірусу.
Рефат Чубаров, глава Меджлісу кримськотатарського народу, повідомив, що 18 травня о 12:00 на материковій Україні і на території окупованої Росією Автономної Республіки Крим (АРК) оголосили хвилину мовчання в пам’ять про жертв геноциду кримськотатарського народу.
Постійне представництво президента України в АРК закликало взяти участь в акції та вшанувати пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу. Антон Кориневич, постійний представник глави держави, закликав вивісити кримськотатарські прапори і запалити свічку в пам’ять про загиблих.
Також 18 травня низка телеканалів у рамках проекту Всеукраїнська школа онлайн транслювала для учнів середніх і старших класів спеціальний урок, присвячений Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Серед тих, хто взяв у ньому участь, була українська співачка кримськотатарського походження Джамала й український режисер кримськотатарського походження Наріман Алієв.
18 травня в Україні стартував тиждень солідарності з кримськотатарським народом «Спільний біль». Це спільна історія, що містить у себе низку правозахисних і медіапроєктів, присвячених річниці геноциду кримськотатарського народу.
Як повідомляв «Міст», раніше Наріман Алієв, заявляв, що без державної української мови не буде розвитку мови кримськотатарської.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply