Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Україна хоче відновити космічні проекти із США та Бразилією

Автор:

|

Березень 13, 2016

|

Рубрика:

Україна хоче відновити космічні проекти із США та Бразилією

main

Україна збирається спробувати відновити деякі проекти в космічній галузі. Зокрема, йде мова про такі проекти, як «Морський старт», що розробляється спільно із Сполученими Штатами Америки, а також «Циклон-4» – у співпраці з Бразилією. Про це стало відомо із заяви, зробленої Любомиром Сабадошем, головою Державного космічного агентства України (ДКАУ).

«На сьогоднішній день ми залишилися без незалежного доступу до космічного простору, оскільки «Байконур» для нас виявився закритим, а «Морський старт» знаходиться в “підвішаному стані”… Щодо «Циклону-4 » у нас ще жевріє надія, що Бразилія все ж повернеться до розгляду даного проекту. Також в березні поточного року я планую відвідати цю країну для того, щоб зрозуміти, якими є наші шанси на спільну реалізацію проекту», – зазначив він. Саме з цієї причини глава ДКАУ і збирається в березні відвідати Бразилію, а вже в травні – Сполучені Штати Америки.

Також, відповідно до наданої ним інформації, з Бразилії сьогодні надходять дані, які суперечать самі собі. Йдеться про шанси щодо відновлення програми «Циклон-4». Як альтернативний варіант для того, щоб програма «Циклон» все-таки запрацювала, пан Сабадош бачить залучення до неї третьої сторони.

«У цьому випадку в даному проекті можуть бути три, або навіть чотири держави, а також можливо, що якась із фірм Сполучених Штатів Америки проявить власний інтерес, оскільки ми бачимо, що приватний бізнес вже “пішов в космос”, і в даному напрямку є певні результати. Проте готовність є. Справа в тому, що ракета-носій вже виконана нами практично на 87%, в той час як бразильцям вдалося виконати наземний комплекс трохи більше, ніж наполовину. У зв’язку із цим було б просто нелогічно все це кинути », – підкреслив керівник ДКАУ.

Характерно, що Любомир Сабадош визнав той факт, що відмова Бразилії від участі в проекті «Циклон-4» пройшла не без участі Російської Федерації. При цьому він зазначив, що на рівні Державного департаменту Сполучених Штатів Америки, а також ДКАУ вже була проведена домовленість щодо створення спільної робочої групи, яка, до речі, збирається провести своє засідання вже в період з 15 по 20 березня, тобто саме в той час, коли Сабадош буде знаходитися в США. Тому він і припускає, що всі вищевказані проекти мають шанс на існування за участю в них Сполучених Штатів Америки, але лише в тому випадку, якщо на переговорах відбудеться «певний прорив», що посприяє подальшому розвитку космічної галузі.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply