Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

У США заворушення охопили більше десяти міст

Автор:

|

Травень 31, 2020

|

Рубрика:

У США заворушення охопили більше десяти міст
Протести в Міннеаполісі

Масові заворушення і зіткнення з поліцією тривають у великих містах США. Причиною заворушень стала загибель у Міннеаполісі афроамериканця Джорджа Флойда 25 травня після того, як під час затримання поліціянт натиснув йому коліном на горло. Правоохоронці підозрювали його у використанні фальшивих документів. У місті вже розграбували понад 200 будівель, там запровадили режим надзвичайної ситуації (НС) і комендантську годину. Дональд Трамп відправив до Міннеаполіс сотні національних гвардійців.
Крім цього, зіткнення протестувальників із поліцією зафіксувли в Нью-Йорку, Атланті (штат Джорджія), Альбукерке (штат Нью-Мексико), Фонтані, Сан-Хосе (штат Каліфорнія) і Г’юстоні (штат Техас). Заворушення супроводжують акти вандалізму. У Вашинґтоні під час демонстрації навіть були змушені тимчасово зачинити Білий дім. В Атланті протестувальники розгромили будівлю редакції CNN. Там також оголосили режим НС.
Тед Вілер, мер Портленда (штат Ореґон) про запровадження режиму НС оголосив 30 травня.
У кількох містах поліція застосувала проти протестувальників сльозогінний газ. Точна кількість затриманих або постраждалих ще невідома. Тім Волз, губернатор штату Міннесота, видав указ про повну мобілізацію сил Національної гвардії. Своєю чергою, генерал-майор Джон Дженсен, командувач Нацгвардії в штаті Міннесота, повідомив, що незабаром кількість бійців, задіяних у встановленні порядку, досягла 2,5 тис. «Однак цього виявилося недостатньо», — констатував він і додав, що очікує більше арештів протестуючих, близько 80 % із яких приїхали з-за меж міста.
Як повідомляв «Міст», раніше юрби мітинґарів вимагали скасувати режим самоізоляції.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply