Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

У Польщі відкрили пам’ятник Симону Петлюрі

Автор:

|

Листопад 15, 2020

|

Рубрика:

У Польщі відкрили пам’ятник Симону Петлюрі
Монумент у м. Скерневице

У Польщі до 100-річчя Варшавської битви в м. Скерневице відкрили монумент, присвячений підтримці Польщі іншими країнами під час польсько-радянської війни. Частиною монумента є пам’ятник Симону Петлюрі, головному отаману військ УНР.
Монумент отримав назву «Перед Варшавською битвою». Він складається з чотирьох скульптур: лідера Польщі маршала Юзефа Пілсудського, угорського прем’єра Пала Телекі, Шарля де Голля, котрий у той час був військовим радником польської армії, й отамана Петлюри. Монумент символізує підтримку Польщі цими країнами під час польсько-радянської війни 1920 року.
За словами Петра Глинського, заступника міністра культури Польщі, цей пам’ятник втілює міжособистісну та міжнаціональну солідарність тих, хто допоміг захистити Польщу і Європу від більшовиків. «Пам’ятник нагадує також про польсько-український союз тих часів, завдяки якому близько 20 тис. українських воїнів билися в одних лавах з поляками», — зазначив він.
Скерневице вибрали для встановлення пам’ятника, позаяк у ті роки сюди прибув перший потяг із військовою допомогою від Угорщини. Автором проєкту виступив Кароль Бадин із Краківської академії мистецтв.
Як повідомляв «Міст», в Україні демонтували останній пам’ятник Енгельсу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply