Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

У Німеччині встановили пам’ятник Леніну

Автор:

|

Червень 21, 2020

|

Рубрика:

У Німеччині встановили пам’ятник Леніну
Пам’ятник Леніну

У той час, коли в Америці валять пам’ятники рабовласникам, з ініціативи Марксистсько-ленінської партії Німеччини (МЛПН) у місті Гельзенкірхен встановили двометрову чавунну скульптуру Володимира Леніна. Це перший пам’ятник «вождю пролетаріату», встановлений в західній частині країни.
Скульптур відлили в Чехо-Словаччині ще 1957 року. Раніше пам’ятник Леніну стояв на території Горжовіцького машинобудівного заводу, проте після революції 1989-го демонтували. МЛПН придбала монумент на Ebay у продавця з Австрії, де він опинився після «оксамитової революції» в Празі. «Ми вирішили придбати його і встановити, тому що в Західній Німеччині не було дотепер жодного бюста або статуї Леніна», — розповів Петер Вайспфенінґ, офіційний представник партії.
Проти встановлення пам’ятника виступали міська адміністрація і партія «Християнсько-демократичний союз», куди входить канцлерка Анґела Меркель. Своє небажання бачити в місті пам’ятник Леніну, місцева влада пояснила тим, що той «виступав за насильство, гноблення, терор і привів до жахливих людських страждань», що є несумісним з тими ідеалами, які несе з собою демократія. Домогтися дозволу на встановлення пам’ятника МЛПН вдалося лише через суд.
Як повідомляв «Міст», у США масово оскверняють пам’ятники Колумбу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply