Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

У Миколаєві вбили дослідника Голокосту

Автор:

|

Травень 16, 2021

|

Рубрика:

У Миколаєві вбили дослідника Голокосту
Володимир Щукін

У Миколаєві знайшли мертвим Володимира Щукіна, відомого краєзнавця, кандидата історичних наук і дослідника Голокосту. До поліції зателефонував житель будинку на просп. Центральний і повідомив, що двері квартира його сусіда відчинена, а сам він лежить на підлозі. Експерт оглянув тіло 67-річного чоловіка та виявив тілесні ушкодження голови та ножові поранення. Слідчі розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.
Обставини загибелі д-ра Щукіна дуже схожі з вбивством Миколи Шитюка, відомого миколаївського історика та доктора історичних наук, котрий був науковим керівником кандидатської дисертації Володимира Щукіна. Миколу Шитюка знайшли з ножем у спині в орендованій квартирі у вересні 2018 року.
Д-р Щукін складав хроніки та проводив аналіз траґічних подій Голокосту, що відбувалися на території сучасної Миколаївської області. Працював на історичному факультеті Миколаївського національного інституту ім. Сухомлинського, потім був доцентом у Миколаївському навчальному центрі Одеської державної юридичної академії. 2006-го захистив кандидатську дисертацію на тему «Становище єврейського населення Херсонської губернії в ХІХ-го — на початку ХХ ст.». Автор понад 250 наукових, науково-методичних і науково-популярних публікацій.
Як повідомляв «Міст», в Україні вперше відзначили День пам’яті тих, хто рятували євреїв.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply