Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Труханов вирішив повернути в Одесу проспект Жукова

Автор:

|

Вересень 17, 2020

|

Рубрика:

Труханов вирішив повернути в Одесу проспект Жукова
Геннадій Труханов

Геннадій Труханов, мер Одеси, заявив, що вирішив повернути в Одесу проспект Маршала Жукова і вулицю 25-ї Чапаєвської дивізії. «Я підписав розпорядження про скликання громадських слухань щодо питань про повернення деяким об’єктам топоніміки в місті колишніх назв», — повідомив він на початку 45-ї сесії Одеської міської ради. Після цього в залі пролунали обурені голоси. «Ніхто не позбавляв голосу міста-героя Одесу», — відповів їм міський голова.
П’ять років тому депутати проголосували за пакет законів про декомунізацію: комунізм прирівняли до нацизму, ухвалили рішення розсекретити архіви КДБ, перейменувати населені пункти, віддати належне ветеранам повстанської та народної армії, а також прибрати комуністичних ідолів із міст і селищ. Упродовж цього часу свої назви змінили майже тисяча населених пунктів і майже 30 районів.
2016 року одеський проспект Жукова перейменували в проспект Небесної сотні. За рік депутати міськради повернули старі назви всім декоммунізірованним вулицям, провулкам і проспектам. Але Приморський суд Одеси визнав це рішення міськради незаконним.
16 липня 2019-го Конституційний суд на закритому засіданні визнав конституційним закон «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Як повідомляв «Міст», у Харкові відновили пам’ятник Жукову.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply