Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Трійця та Зелені свята

Автор:

|

Червень 07, 2020

|

Рубрика:

Трійця та Зелені свята

Трійця цього року припадає на 7 червня. Це свято ще називають Зеленими святами або Троїцькими святками. У Трійці немає сталої дати у календарі. Дата Зелених свят залежить від числа, на яке припадає Великдень. Трійцю відзначають на сьому неділю після нього.
Після Різдва та Великодня Трійцю вважають одним із найбільших та найшанованіших свят. Зрозуміло, що початки пошанування цього дня сформувалися ще в дохристиянські часи. Тому у давнині пращури-українці пов’язували трійчанські, тройзільчасті свята з буянням сил природи та на знак поваги до неї. Звичай прикрашати оселі різноманітним зіллям та гілками дерев дійшов і до наших часів.
У давнину першого дня Трійці дівчата йшли у поле або до лісу, плели вінки та використовували як обереги Петрівки, щоб у цей час русалки не залоскотали, адже після Зелених свят починається Русальний тиждень, коли, як вважалося, ці міфологічні істоти дуже сильні.
Цікавим було і ворожіння на віночках, яке пізніше змістилося на Купала (7 липня за новим стилем). Дівчата несли до річки два вінки та пускали їх за водою. Якщо вінки у воді сходилися, це було достеменною ознакою шлюбу цього року.
А ось у Стародавньому Римі 7 червня розпочиналися Весталії — фестиваль вшанування богині домашнього вогнища Вести. Позаяк ритуал був доступний лише втаємниченим, то історики досі не знають, що саме там відбувалося. Щоправда, знаємо тільки те, що громадянам Риму під час Весталій дозволяли від 7 до 15 червня босоніж відвідувати храм Вести.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply