Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Суд зобов’язав ДБР розслідувати можливу держзраду Зеленського

Автор:

|

Липень 24, 2021

|

Рубрика:

Суд зобов’язав ДБР розслідувати можливу держзраду Зеленського
Володимир Зеленський

Шевченківський районний суд Києва зобовʼязав Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрити кримінальне провадження щодо можливої державної зради Володимира Зеленського та його оточення через зрив операції зі затримання найманців приватної-війської компанії «Ваґнер». Про це повідомили Андрій Тетерук та Ігор Лапін, колишні народні депутати від партії «Народний фронт» та ініціатори цього провадження, а також Юрій Гудименко, член політради партії «Демократична сокира».
24 червня в одному з інтерв’ю президент зізнався, що телефонував Олександру Лукашенку з приводу «ваґнерівців». Хоча в Офісі президента потім пояснили, що розмова відбулася вже після їхнього затримання на території Білорусі, скаржники розцінили слова глави держави як зізнання у зриві спецоперації.
Судове засідання тривало лише 15 хвилин, оскільки слідчі ДБР на засідання не зʼявилися. Першого разу засідання призначили на 19 липня, але на нього представники ДБР також не прийшли.
Відомство раніше відмовилося відкривати таке провадження, тому заявники звернулися до суду зі скаргою на бездіяльність ДБР. «Суддя зобовʼязав ДБР зареєструвати нашу заяву про скоєння кримінального злочину за ст. 112 (державна зрада) і внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань», — зазначив п. Тетерук.
Нагадаємо, що за Конституцією президент України має право недоторканності на час виконання повноважень, але не довше.
Як повідомляв «Міст», українці вимагають створити тимчасову слідчу комісію для розслідування справи «ваґнерівців».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply