Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Суд скасував статус російської мови в Харкові

Автор:

|

Травень 27, 2021

|

Рубрика:

Суд скасував статус російської мови в Харкові

Харківський окружний адміністративний суд визнав протиправним і недійсним рішення міської ради, яке надавало російській мові статус реґіональної в місті. «Визнати протиправним і недійсним від 28.02.2018 рішення Харківської міської ради «Про реалізацію положень Закону України «Про засади державної мовної політики» в місті Харкові № 788/12 від 20.08.2012», — оголосила суддя Анастасія Мороко.
У мотивувальній частині документа зазначено, що 28 лютого 2018 року Конституційний суд визнав не відповідними положенням Конституції України норми закону «Про основи державної мовної політики», на виконання якого прийняли відповідне рішення Харківської міської ради.
Після набрання рішенням суду чинності, його резолютивна частина про визнання нормативного правового акта протиправним і недійсним повинна бути невідкладно опублікована міськрадою в тому ж виданні, в якому його було офіційно оприлюднено.
Апеляційну скаргу на рішення Окружного адмінсуду можна подати впродовж 30 днів з дня складання його повного тексту (20 травня). Рішення суду набирає законної сили після закінчення терміну подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Як повідомляв «Міст», у Миколаєві російська мова досі реґіональна.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply