Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Померла відома українська співачка Марія Байко

Автор:

|

Листопад 19, 2020

|

Рубрика:

Померла відома українська співачка Марія Байко
Марія Байко

У Львові у віці 89 років померла українська співачка Марія Байко. Про це повідомив Володимир Одрехівський, її син і ректор Львівської національної академії мистецтв. Вона народилася 1931-го на Лемківщині. З 1953 року виступала у складі відомого тріо сестер Байко. Народна артистка України, з 1982 року — професорка кафедри сольного співу Львівської консерваторії ім. Миколи Лисенка.
Виступала зі сольними концертами й як солістка Львівської філармонії у складі тріо сестер Байко (Даниїла, Марія, Ніна) в Україні, республіках колишнього СРСР, Європі, США та Канаді. У її репертуарі були українські народні пісні, солоспіви Лисенка, Людкевича, Кос-Анатольського, Фільц і Барвінського.
Як солістка Марія записала три платівки — «Співає Марія Байко», «Пісні Франкового краю», «О, не забудь» (старовинні романси), компакт-диск «Співаночки мої», із сестрами Байко — п’ять платівок і компакт-диск «Співають сестри Байко». Відзначена численними державними нагородами та відзнаками. Лавреатка Шевченківської премії й Ордена княгині Ольги.
Як повідомляв «Міст», у засвіти пішла видатна діячка діаспори Анна Кісіль.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply