Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Помер перший директор ЧАЕС

Автор:

|

Жовтень 15, 2021

|

Рубрика:

Помер перший директор ЧАЕС
Віктор Брюханов

Помер Віктор Брюханов, перший директор Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС), який керував нею з моменту створення до катастрофи 1986-го. Йому було 84 років. Про це першим повідомило державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС». Водночас про причини смерті нічого невідомо. Чоловік проживав зі своєю дружиною в Києві, а в останні роки пережив два інсульти.
Віктор Брюханов очолив ЧАЕС 1970-го, спершу керував будівництвом, а потім і експлуатацію станції. Його відсторонили від посади після вибуху на четвертому енергоблоці 1986 року. 1988-го його разом із колишнім головним інженером станції Миколою Фоміним засудили на десяти років позбавлення волі, але звільнили дочасно через п’ять років.
У секретних документах КДБ про аварію на ЧАЕС, які оприлюднила Служба безпеки України в квітні 2021-го, зокрема, міститься й перша доповідь Брюханова. Після вибуху він писав, що ситуація в місті Прип’ять нормальна, а рівень радіації контрольований. Віктор Брюханов також був зображений у серіалі «Чорнобиль» виробництва HBO, де його грав англійський актор Кон О’Ніл.
Як повідомляв «Міст», у Прип’яті вшанували пам’ять загиблих на ЧАЕС.

About Author

Meest-Online