Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Помер Мирослав Скорик

Автор:

|

Червень 02, 2020

|

Рубрика:

Помер Мирослав Скорик
Мирослав Скорик

Відомий український композитор Мирослав Скорик помер на 82-му році життя. Про це першими повідомили Анатолій Солов’яненко, головний режисер Національної опери України, та Мілана Скорик, його донька. «Відійшов у вічність видатний художник і щирий, надійний друг — Мирослав Михайлович Скорик», — написав п. Солов’яненко у Facebook.
Своє співчуття родині композитора висловив Володимир Зеленський. «Сьогодні Україна втратила генія нашого часу. Музиканта, композитора, творця і людину з великої літери. Пішов із життя Герой України, професор Національної музичної академії України, народний артист України Мирослав Михайлович Скорик», — заявила прес-служба Офісу президента України.
Там зазначили, що у творчості видатного композитора є опера «Мойсей», «Карпатський концерт», «Гуцульський триптих» і багато іншого. Також Мирослав Скорик є автором музики до фільмів «Тіні забутих предків» і «Високий перевал». «Я назавжди запам’ятаю, як на День Незалежності 2019 року неймовірно звучав Гімн України в його виконанні. Вічна пам’ять, Мирославе Михайловичу», — заявив президент.
Мирослав Скорик — народний артист України, лауреат премії ім. Т. Г. Шевченка, кандидат мистецтвознавства, співголова Спілки композиторів України в 2006-2010 рр. 1964-го створив музику до стрічки Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Викладав у Львівській і Київській консерваторіях. У квітні 2011 року був призначений художнім керівником Київської опери, на цій посаді працював до 2016-го.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply