Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Помер львівський кардинал Мар’ян Яворський

Автор:

|

Вересень 08, 2020

|

Рубрика:

Помер львівський кардинал Мар’ян Яворський
Мар’ян Яворський

На 94-му році життя помер кардинал-пресвітер Мар’ян Яворський, єпископ-сеньйор Львівської архідієцезії Римсько-католицької Церкви (РКЦ). У серпні архідієцезія повідомляла, що кардинал перебуває у польській лікарні у кардіологічному відділенні, його стан оцінювали як важкий.
«Щирі співчуття всій католицькій спільноті з приводу відходу до вічності видатного львів’янина. Він першим серед латинських архієреїв Львова був удостоєний кардинальського ступеню та своєю духовною місією поєднав архіпастирство трьох римських пап — Івана Павла ІІ, Бенедикта XVI і Франциска», — заявив Андрій Садовий, міський голова Львова.
1991-го Мар’ян Яворський був іменований архієпископом митрополитом Львівським латинського обряду. Очолював Конференцію єпископів РКЦ в Україні. 1999 року Папа Іван Павло ІІ призначив його членом комітету президії Папської ради з питань сім’ї. А 28 січня 2001-го підніс його до кардинальської гідності. 2008 року Мар’ян Яворський вийшов у відставку, передавши справи Мечиславові Мокшицькому. Після цього кардинал повернувся до Кракова.
Як повідомляв «Міст», РКЦ в Україні — не польська Церква.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply