Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Помер Іван Дзюба

Автор:

|

Лютий 23, 2022

|

Рубрика:

Помер Іван Дзюба
Іван Дзюба

Помер Іван Дзюба, леґендарний Герой України, літературознавець і дисидент. Йому було 90 років. Про це першим повідомив Микола Жулинський, посиланням літературознавець, політичний і громадський діяч.
Дзюба помер уві сні. Він до останнього працював і стежив за громадсько-політичною діяльністю. Останніми роками у нього почалися проблеми зі здоров’ям.
«Одне ім’я вже багато свідчить. Багато — бо це один із лідерів національного, духовного відродження другої половини ХХ та початку ХХІ ст. Насамперед Іван Дзюба — це інтелектуальний провідник і спікер українського «шістдесятництва», — зазначив п. Жулинський. Своєю чергою, українська письменниця Ліна Костенко назвала Дзюбу людиною, яка «завжди мала мужність говорити правду».
Іван Дзюба народився 26 липня 1931 року у с. Миколаївка Волноваського району Донецької обл. Був дисидентом радянських часів, Героєм України (2001), академіком Національної академії наук України, міністром культури (листопад 1992-го — серпень 1994 року) та головою Комітету з Національної премії України ім. Тараса Шевченка. Також він був одним зі засновників «Народного руху України». 1973-го Дзюбу засудили до п’яти років ув’язнення та п’ятьох років заслання за його відому працю «Інтернаціоналізм або русифікація», але «помилували». На його рахунку десятки публікацій і книг. Зокрема, про Тараса Шевченка, досліджень про культуру та політику.
Як повідомляв «Міст», помер режисер Геннадій Тарасуль.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply