Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

Нацкомісія заявила про її рейдерське захоплення

Автор:

|

Лютий 15, 2022

|

Рубрика:

Нацкомісія заявила про її рейдерське захоплення
Орися Демська

Національна комісія зі стандартів державної мови України заявила про рейдерське захоплення, до якого причетні п’ятеро її членів. Володимир Мозгунов, Наталія Мазур, Данута Мазурик, Олександр Мирончук та Юлія Чорноброва вимагали скликати позачергове засідання. Орися Демська, голова комісії, запропонувала провести його після належної підготовки, але її заступник Мозгунов нібито самовільно провів засідання, на якому згадані члени схвалили призначення його головою комісії, а п. Демську усунули.
«Перевищуючи свої повноваження, члени комісії віддавали завідомо неправомірні накази щодо вчинення реєстраційних дій, виготовлення рішень комісії й інші доручення працівникам апарату комісії. Апогеєм цієї провокації стало засідання комісії, яке мало відбутися відповідно до графіка. Його зірвали і 3 015 осіб не отримали свої сертифікати», — наголошується у заяві.
У зв’язку з цим, комісія звернулася до Кабінету Міністрів із проханням провести службове розслідування, а також подала заяву до Генеральної прокуратури, Державного бюро розслідувань та Національної поліції. «Найнеприємнішим моментом у цій сумній історії про наругу над законністю є те, що Володимир Мозгунов публічно заявляв про причетність до цього Сергія Шкарлета, міністра освіти і науки України. Ми щиро сподіваємося, що це наклеп і провокація проти міністра», — додали автори заяви.
Уряд створив Національну комісію зі стандартів державної мови 2019 року, після того, як набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. До її завдань входить розвиток української мови шляхом затвердження стандартів і методів перевірки рівня володіння мовою, необхідного під час отримання громадянства України або зайняття певних посад.
Як повідомляв «Міст», раніше Орися Демська заявляла, що запуск іспиту — це надзвичайна історія про свідомість українців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply