Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Кулеба й Єрмак навідалися до Берліну

Автор:

|

Червень 03, 2020

|

Рубрика:

Кулеба й Єрмак навідалися до Берліну
Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України

Українська делегація відвідала в Берлін і розпочала свій візит із зустрічі з Аннеґрет Крамп-Карренбауер, міністеркою оборони Німеччини. «Ми стоїмо на боці України шляхом підтримки в мінському мирному процесі та з порадами Бундесверу», — зазначила вона.
До складу української делегації входили також керівник Офісу президента Андрій Єрмак і його заступник Ігор Жовква. «На порядку денному були деокупація Окремих районів Донецької та Луганської областей і Криму, підтримка Німеччиною реформ в Україні, зокрема, медичної реформи, надання Україні статусу учасника Програми розширених можливостей НАТО, європейська інтеграція України під час головування Німеччини в Раді Європейського Союзу (ЄС) у другій половині 2020 року; історичні питання: перспектива визнання Бундестагом Голодомору як геноциду українського народу і встановлення пам’ятника українцям, котрі загинули у Другій світовій війні; торгівля й інвестиції між країнами», — розповів п. Кулеба та додав, що українська делегація — перша іноземна делегація, яку прийняли в Німеччині після початку коронавірусного карантину.
Пізніше Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, провів перемовини зі своїм німецьким колегою Гайко Маасом. За їхніми підсумками, зустріч лідерів країн «нормандської четвірки» для обговорення проблем врегулювання на Донбасі відбудеться після нормалізації епідемічної ситуації в світі. «Що стосується саміту, все залежатиме від того, як буде розвиватися ситуація з пандемією», — повідомив п. Маас і додав, що конфлікт на сході України залишається важливою темою для ЄС. «Україна буде важливим аспектом. Ми не тільки продовжимо пошук шляхів, як досягти миру в Україні, ми також будемо допомагати з реформами», — пообіцяв німецький міністр. Його український колега, своєю чергою, повідомив про домовленість провести нормандські перемовини на рівні міністрів закордонних справ. «Ми продовжимо розмову в «нормандському форматі» на рівні міністрів, вже скоро відбудеться чергова така бесіда, де ми будемо обговорювати рішення, які можуть принести мир на Донбасі», — поінформував він.
Однак у Міністерстві закордонних справ Російської Федерації інформацію про заплановану на найближчий час розмову міністрів закордонних справ країн «нормандської четвірки» не підтвердили.
Як повідомляв «Міст», раніше Дмитро Кулеба розповів про концепцію деокупації Криму.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply