Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Бібліотекарі в Коломиї оголосили голодування

Автор:

|

Березень 31, 2021

|

Рубрика:

Бібліотекарі в Коломиї оголосили голодування
Бібліотекарі голодують

У Коломиї троє бібліотекарів оголосили голодування, вимагаючи відновити роботу закладу. Про це розповіла Ганна Біленчук, працівниця Коломийської районної бібліотеки. «Наше питання про роботу установи, на жаль, досі не вирішили. Тому ми оголосили голодування біля будівлі районної ради, ще четверо нас підтримують», — заявила вона.
Комісія райради не змогла вирішити питання про передачу будівлі районної бібліотеки на баланс Коломийської міськради. Її обіцяють провести 31 березня. За словами коломийських бібліотекарів, вони хочуть привернути увагу суспільства на проблему закриття бібліотеки. «Ми відстоюємо права на існування української книги, українського слова та культури», — наголосили вони.
Установу закрили ще в грудні 2020-го. Рішення прийняла Коломийська райрада і передала частину будівлі бібліотеки на баланс Коломийської міськради. Однак остання відмовилася її прийняти, заявивши, що очікує передачу всієї площі приміщення. Таким чином восьмеро бібліотекарів на три місяці залишилися без роботи.
Богдан Станіславський, мер Коломиї, запевнив, що районна бібліотека працюватиме. Міськрада вже навіть визначила для неї статус «краєзнавчої». При цьому райрада має передати всі приміщення, як обіцяла. За словами міського голови, половина триповерхової будівлі для роботи бібліотеки — занадто мала площа, щоб бібліотекарям і читачам у ній було зручно. Ця бібліотека працює понад 40 років зараз обслуговує понад 3 тис. читачів. Площа будівлі — понад 700 кв. м.
Як повідомляв «Міст», у Дніпрі створили бібліотеку ім. Джона Мак-Кейна.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply