Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Арсенал у Балаклії підірвали закладеною в багатьох місцях вибухівкою

Автор:

|

Квітень 27, 2020

|

Рубрика:

Арсенал у Балаклії підірвали закладеною в багатьох місцях вибухівкою
Давид Арахамія

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з розслідування вибухів на українських складах боєприпасів підготувала свій перший звіт, з якого випливає, що у місті Балаклія Харківської області відбувся підрив спеціальних зарядів, які заздалегідь були закладені в землю, а не атака безпілотника. Про це заявив Давид Арахамія, голова парламентської фракції «Слуга народу» і член ТСК. Комісія розпочала роботу з дослідження фактів по Балаклії, оскільки це був найпотужніший арсенал у Східній Європі, і там Україна втратила майна і боєприпасів на понад 12 млрд грн.
Члени ТСК відкинули версію про атаку російського безпілотника, оскільки проти неї свідчать два факти: експертиза встановила, що причиною одного з перших вибухів, з якого все почалося, був підрив спеціальних зарядів, які заздалегідь були закладені в землю, в результаті чого утворилася велика вирва; після гасіння пожежі на території арсеналу виявили до десяти аналогічних вирв. Це, на думку депутата, свідчить про тотожний характер їхнього мінування.
Також п. Арахамія вказав на той факт, що є матеріали слідства, які підтверджують, що в момент вибуху в районі Балаклії не було жодних літальних апаратів, а відомості Укравіаруху про переліт безпілотніка перевірити неможливо.
Він зазначив, що закласти велику кількість кумулятивно-фугасних зарядів неможливо так, аби цього ніхто не помітив, а їхнє встановлення потребує спеціальних знань і навичок. Через це депутат припускає, що все могло робитися в «умовах очевидності для військовослужбовців частини і не за один день». За його даними, в матеріалах справи ця інформація відсутня, а ті, хто вели розслідування, «за дивним збігом обставин, після цього отримали підвищення по службі». Депутат наголошує, що викладені факти можуть свідчити про фальсифікацію матеріалів кримінального провадження.
Водночас членам ТСК надав результати своїх досліджень Харківський науково-дослідний інститут судових експертиз ім. М. Бокаріуса. «Результати засвідчили, що вирва в районі перших вибухів утворилася внаслідок фугасної дії спрямованого вибуху заглибленого в ґрунт заряду бризантної вибухової речовини, до складу якої входили тринітротолуол (тротил), гексоген, тетранітропентаеритрит, що є характерним для підривних зарядів кумулятивно-фугасного принципу дії. Судячи з розміру вирви, для цього в землю мали закласти два ряди кумулятивно-фугасних зарядів по п’ять у кожному. Це приблизно 760 кг вибухівки і таких вирв було до десяти!».
Як повідомляв «Міст», вибухи в Балаклії сталися 23 березня 2017 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply