Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Емманюель Макрон пішов на поступки “жовтим жилетам”

Автор:

|

Квітень 26, 2019

|

Рубрика:

Емманюель Макрон пішов на поступки “жовтим жилетам”

Виступаючи на прес-конференції президент Франції Емманюель Макрон оголосив про нові реформи, які повинні вирішити кризу “жовтих жилетів”, повідомляє  BFMTV.

Як зазначає телеканал, Макрон повинен був виступити ще 15 квітня, але звернення довелося скасувати через пожежі в соборі Нотр-Дам. Анонсуючи увечері 25 квітня реформи, президент наголосив, що вони потрібні, щоб перегорнути сторінку в історії республіки і вирішити кризу “жовтих жилетів”.

“Рух” жовтих жилетів “продемонструвало своє невдоволення, своє занепокоєння, а також бажання, щоб темпи змін взяли швидший і радикальний характер”, – заявив він. Глава країни, зокрема, планує знизити податки для середнього класу до 2020 року і надати підтримку пенсіонерам. Так, мінімальна пенсія підвищиться до 1 тис. Євро в місяць (зараз становить 637 євро), а пенсії нижче 2 тис. Євро з 1 січня 2020 року буде проіндексовані з урахуванням інфляції.

Також Макрон пообіцяв полегшити проведення референдумів в країні і відмовитися від закриття лікарень і навчальних закладів в провінції до кінця своєї каденції. Кошти на реалізацію обіцянок президент планує отримати за рахунок боротьби з ухиленням від податків. Він доручив Рахунковій палаті країни встановити, скільки саме коштів втрачає скарбниця через використання компаніями лазівок у законодавстві. Макрон закликав також співгромадян працювати довше і виходити на пенсію пізніше, а управлінців закликав скорочувати держвидатки в тих сферах, які не є пріоритетними.

Однак більшість французів не довіряє заявам глави держави. Відповідно до соцопитування, опублікованому Le Figaro, 63% французьких респондентів визнали виступ Макрона непереконливим, 30% опитаних сказали, що мова Макрона здалася їм “переконливою”, 7% – “дуже переконливою”.

З листопада 2018 року учасники програми руху “Жовті жилети” проводять регулярні акції проти політики влади. Їх виступи почалися з мітингів проти підвищення податку на паливо і цін на бензин. Мітингувальникам вдалося домогтися від влади країни введення мораторію на підвищення цін, а також збільшення розміру мінімальної заробітної плати, проте чиновники пригрозили посилити покарання за несанкціоновані акції. Список вимог руху згодом значно розширився. Остання, 23-а за рахунком акція “жовтих жилетів” пройшла 20 квітня, в ній взяли участь 27,9 тис. осіб по всій країні.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply