Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Екс-президент Польщі критикує польський закон

Автор:

|

Березень 16, 2018

|

Рубрика:

Екс-президент Польщі критикує польський закон

Агенція «Укрінформ» оприлюднила у п’ятницю, 16 березня, інтерв’ю з відомим європейським політиком Броніславом Коморовським. Колишній президент Польщі висловив свою оцінку нинішнього стану українсько-польських відносин та виклав своє бачення шляхів виходу з міждержавної кризи.  На його думку, резонансний закон про Інститут національної пам’яті Польщі потрібно змінити, щоб не псувати відносини з Україною та Ізраїлем. Що ж стосується згадки у тексті документу про «українських націоналістів», то вона взагалі не мала з’явитись у цьому документі, вважає Броніслав Коморовський: «Ця поправка є поганою, я її взагалі не розумію. Думаю, що це щось повністю помилкове. Закон прийнято у найгірший з можливих моментів».

На його переконання, обидві сторони мають докладати більше зусиль, аби продемонструвати взаємну повагу. Такими кроками, за словами Броніслава Коморовського, могли би бути розблокування проведення ексгумацій польських жертв в Україні або врахування аналогічної потреби з української сторони на польській території.

Нагадаємо, 26 січня цього року польський Сейм проголосував за законопроект про Інститут національної пам’яті Польщі, в якому, зокрема, передбачено кримінальну відповідальність за заперечення «злочинів українських націоналістів» проти громадян Польщі та заборону «бандерівської» ідеології. Росія, зрозуміло, привітала такі поправки.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply