Новини для українців всього свту

Thursday, May. 13, 2021

Екс-беркутівець втік з України

Автор:

|

Квітень 15, 2017

|

Рубрика:

Екс-беркутівець втік з України

Колишній військовослужбовець харківського «Беркута» Віталій Гончаренко, звільнений 6 квітня Апеляційним судом (АС) Києва з-під варти під особисте зобов’язання, разом із трьома колегами втік з України. Про це вони всі четверо заявили у відеозверненні через відеохостинг YouТube. Найімовірніше, записали вони його на території Російської Федерації, передає 15 квітня «Українська правда».

На відео колишні беркутівці Віталій Гончаренко, Олександр Костюк, Владислав Мастега і Артем Войлоков пояснили, що у 2013-14 роках виконували «свій конституційний обов’язок» та боролися «проти радикалів». До того ж, вони заявили, що після перемоги Революції Гідності на їхні сім’ї психологічно тиснули. А самих беркутівців – арештовували.

Після того, сказано у відео, як начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури «почав погрожувати суддям Апеляційного суду за те, що вони відпустили харківський «Беркут» на свободу, кримінальним переслідуванням, надії на чесне розслідування не стало». Тому перебувати на території України, за словами екс-беркутівців, стало небезпечно.

Хоч вони готові довести свою невинність перед «незалежним, об’єктивним та справедливим судом». Який саме це має бути орган – не сказали. Нагадаємо, Віталія Гончаренка разом з ще трьома екс-бійцями «Беркуту» затримали у червні 2016 року в Харкові. Усі четверо на момент затримання працювали у поліції.

Двох із них – Олександра Бєлова та Віталія Гончаренка – підозрюють у вбивстві трьох майданівців 18 лютого 2014 у Кріпосному провулку, ще двох – у тому, що вони скинули з колонади на вулиці Грушевського 20 січня 2014 року двох мітингувальників.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply