Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 26, 2022

Українців закликають не приймати пошкоджені банкноти

Автор:

|

Вересень 12, 2022

|

Рубрика:

Українців закликають не приймати пошкоджені банкноти

Національний банк України попереджає, що у готівку можуть потрапити банкноти з тимчасово окупованих територій, які навмисно були пошкоджені банками. Їх закликають не приймати та звертатися до поліції.
У разі, якщо банк не може вивезти готівку, враховуючи бойові дії або їхню загрозу, він має навмисне пошкодити банкноти (привести їх у неплатіжний стан). Зокрема, банкноти можуть просвердлювати, обрізати щонайменше 50 % площі, розрізати навпіл чи пошкоджувати фарбою.
Тож зараз існує загроза потрапляння таких банкнот у готівковий обіг унаслідок їхньої крадіжки окупантами або мародерами зі захоплених відділень банків. «Ми просимо і бізнес, і громадян бути уважними. Такі банкноти — пофарбовані, розрізані або з отворами — не потрібно приймати під час готівкових розрахунків», — наголосили в НБУ. Регулятор зазначає, що від таких банкнот необхідно відмовлятися та просити нові, позаяк вони перестали бути платіжним засобом. Також необхідно попередити про розповсюджувачів таких банкнот Національну поліцію України, щоби зупинити дії зловмисників.
Як повідомляв «Міст», в обіг в Україні ввели нові пам’ятні банкноти.

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online