Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Україна збудує малий модульний реактор

Автор:

|

Грудень 13, 2022

|

Рубрика:

Україна збудує малий модульний реактор

У межах Кліматичної конференції Організації Об’єднаних Націй Джон Керрі, спеціальний посланець президента США з питань клімату, та Герман Галущенко, міністр енергетики України, заявили про старт пілотного проєкту з будівництва в Україні малого модульного реактора «Чисте паливо в Україні».
Як йдеться в пресрелізі Державного департаменту США, проєкт має на меті перше таке промислове виробництва чистого палива (водню) за допомогою електролізу твердих оксидів. «Проєкт спрямований на підтримку енергетичної безпеки України, декарбонізацію важкодоступних енергетичних секторів шляхом виробництва чистого водню та покращення довготермінової продовольчої безпеки за допомогою чистих добрив, вироблених із аміаку. Крім того, він має на меті продемонструвати інноваційне лідерство України у сфері чистої енергії завдяки використанню передових технологій», — додали в американському зовнішньополітичному відомстві.
Серед партнерів-учасників проєкту є міжнародний консорціум Аргонської національної лабораторії, «Енергоатом», Рада національної безпеки й оборони України, Державний науково-технічний центр ядерної та радіаційної безпеки, а також приватні компанії Clark Seed, Doosan Enerbility, FuelCell Energy, IHI Corporation, JGC Corporation, NuScale Power, Samsung C&T і Starfire Energy.
А Джеффрі Паєтта, помічника державного секретаря з енергетичних ресурсів попросили, координувати енергетичну підтримку України з боку уряду США та міжнародних партнерів. Держдепартамент працюватиме з міністерствами енергетики, борони України, Аґенцією США з міжнародного розвитку та Радою національної безпеки, щоб оцінити запити від України. Міжвідомча група працюватиме з міжнародними партнерами через механізм G7 для надання необхідного обладнання та допомоги для ремонту, обслуговування та зміцнення українського енергетичного сектору цієї зими.
Як повідомляв «Міст», школяр зібрав термоядерний реактор.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply