Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 25, 2021

Ціна нафти вперше в історії впала нижче нуля

Автор:

|

Квітень 21, 2020

|

Рубрика:

Ціна нафти вперше в історії впала нижче нуля

Вартість нафти марки WTI вперше в історії 20 квітня опустилася майже до нульової позначки — 0,01 USD за барель. Про це свідчать дані лондонської біржі ICE на 20.56 за київським часом. Вартість ф’ючерсу на нафту марки WTI з позначкою травень ц. р. звалилася майже на 100 %.
Станом на 21.10 травневий ф’ючерс нафти WTI торгували вже на рівні мінус 1,43 USD за барель. Свою чергою, ціна сорту WTI з постачанням у червні опустилася на 14,1 % — до 21,5 USD за барель. А до 21.24 за Києвом ціна постачання енергоносія у травні опинилася на позначці мінус 13,98 USD. Зниження оцінили у 176,52 %. Термін закінчення звернення травневого ф’ючерсу — 21 квітня.
Опустилася нижче нуля і вартість бареля російської нафти Urals. Про це свідчать дані сервісу Refinitiv. Увечері 20 квітня розрахункова ціна нафти, яку виробляють російські компанії «Роснєфть», «Башнєфть», «Татнєфть» та інші, впала на 112,7 % порівняно з попереднім днем — із 15,75 USD до мінус 2 USD за барель.
Вартість Urals поступово знижувалася весь минулий місяць. 18 березня її ціна впала до 18,64 USD за барель, що відповідає цінам 2002-го. 2 квітня ц. р. впала до 10,54 USD за барель, а це — мінімальний рівень із березня 1999 року.
Водночас Юрій Вітренко, виконавчий директор «Нафтогазу України», повідомив, що Україна може запропонувати свої потужності для зберігання світової нафти. Він зазначив, що наразі у світі вже немає де зберігати нафту, проте неможливо припинити видобуток без значних втрат у майбутньому. І згадав, що Україна ж має нафтотранспортну систему та заводи.
«В Україні є величезна нафтотранспортна система, де можна зберігати нафту, один активний завод (Кременчук) зі значними ємкостями для зберігання, а також багато нафтопереробних заводів, які давно зупинили, але на яких, принаймні, такі ємкості були», — зауважив посадовець.
Він додав, що бізнес зі зберігання нафти є зараз найприбутковішим. «Потрібно не проґавити можливості та максимально їх монетизувати. Потрібно намагатися зберігати більше не російської нафти, а з інших нафтовидобуваючих країн», — наголосив п. Вітренко і зауважив, що раніше у Міністерстві оборони України також було величезне сховище на 1 млн т.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply