Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

США: новий крок в освоєнні космосу

Автор:

|

Травень 24, 2017

|

Рубрика:

США: новий крок в освоєнні космосу

І крок цей буде революційним. Адже йдеться про створення можливостей здійснювати швидкі та дешеві виведення космічних кораблів на земну орбіту. Як стало відомо 24 травня, Управління перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США (DARPA) обрало компанію «Боїнг» для завершення проектування «принципово нового класу гіперзвукових літальних апаратів, які посилять національну безпеку США».

Поставлено мету створити безпілотний літальний апарат, відомий під назвою XS-1, який матиме розмір порівняний із комерційним реактивним літаком і злітатиме вертикально, як ракета. Після досягнення суборбітальних висот він здійснюватиме пуск невеликої одноразової ракети-носія верхнього ступеня, яка і виведе вантаж на орбіту. Тим часом перший ступінь повернеться на землю, здійснивши приземлення на злітній смузі, як звичайний літак.

Новий апарат не буде ані традиційним літаком, ані ракетою у звичайному розумінні, а радше поєднанням цих двох технологій з метою зменшити вартість пусків вдесятеро та перейти від нинішньої тривалої підготовки кожного пуску до їх здійснення у вільно вибраний час. Уряд США хоче до кінця 2019 року завершити другу фазу проектування та побудови і вже у 2020-му році перейти до активних пробних польотів, які мають сягнути інтенсивності 10 зльотів протягом 10 днів.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply