Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Нові санкції США проти Ірану

Автор:

|

Листопад 05, 2018

|

Рубрика:

Нові санкції США проти Ірану

Вони вступили у силу з понеділка, 5 листопада. Обмежувальні заходи стосуються, перш за все, нафтовидобувної і банківської галузей, а також судноплавства і суднобудування. У санкційні списки потрапили 700 фігурантів – приватних осіб, організацій і компаній.

Санкції стосуються також компанії з третіх країн, які ведуть бізнес з Іраном. Такі фірми тепер будуть позбавлені, зокрема, доступу до фінансової системи США і не зможуть укладати угоди в американських доларах. Тимчасові винятки зроблено на 180 днів для восьми країн-партнерів США.

Президент Ірану Хассан Рухані вже заявив, що Тегеран «з гордістю обійде» санкції США. Він назвав обмежувальні заходи США такими, що суперечать міжнародним нормам.

Відносини Вашингтона і Тегерана загострилися у травні. Тоді Президент Дональд Трамп оголосив про вихід з багатосторонньої «ядерної угоди» з Іраном і поетапне відновлення санкцій проти нього. Причиною було названо те, що укладений три роки тому договір дозволяв іранцям отримати кошти на таємну розробку ядерної зброї. Іранська влада заперечила звинувачення. Із Сполученими Штатами не погодився і Євросоюз, заявивши про розробку заходів, які дозволять ухилитися від дотримання американських санкцій.

Договір про згортання Тегераном своєї ядерної програми в обмін на пом’якшення міжнародних санкцій підписано в 2015 році Іраном з одного боку і США, Францією, Великою Британією, Німеччиною, Китаєм та Росією – з іншого.

Світлина з сайту ВВС: Іранці протестують перед будівлею колишнього посольства США в Тегерані.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply