Новини для українців всього свту

Monday, May. 10, 2021

НБУ показав нову монету в 10 грн

Автор:

|

Квітень 30, 2020

|

Рубрика:

НБУ показав нову монету в 10 грн

Національний банк України (НБУ) з 3 червня запроваджує в обіг монети номіналом 10 грн. На першому етапі регулятор планує ввести в обіг понад 5 млн монет. Банкноти номіналом 10 грн обмінювати на монети не потрібно. Поступово, в результаті природного зношування, десятигривневі банкноти будуть витісняти в обігу монетами.
Діаметр нової монети становить 23,5 мм, вага — 6,4 г. Вона виготовлена з цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. Завдяки своїм збільшеним габаритним розмірам (діаметр, товщина і гурт) нова десятигривнева монета істотно відрізняється від монет номіналом 1, 2 і 5 грн. «Це — частина комплексного рішення з оптимізації та поновлення банкнотно-монетного ряду гривні, що триває з 2014 року і має на меті забезпечити в Україні надійніші та захищеніші від підробок банкноти, зручність розрахунків готівкою й економію коштів для держави. Введення в обіг нових обігових монет номіналом 10 грн завершить цей процес», — йдеться в повідомленні НБУ.
На реверсі монети номіналом 10 грн зображений портрет українського гетьмана Івана Мазепи; на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply