Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 27, 2022

Міжнародні резерви України знизилися

Автор:

|

Жовтень 23, 2022

|

Рубрика:

Міжнародні резерви України знизилися

Міжнародні резерви України зараз складають 23 929,6 млн USD. У вересні вони знизилися на 5,9 %. Про це повідомили в НБУ. Минулого місяця резерви знизилися з огляду на продаж валюти регулятором на міжбанківському ринку, в т. ч. для забезпечення оборонних потреб і платежів українців за кордоном. Водночас стійкі надходження від міжнародних партнерів і надалі дозволяють утримувати міжнародні резерви на достатньому рівні, попри повномасштабну війну.
НБУ виділив три фактори, які впродовж вересня визначали динаміку міжнародних резервів:

  1. Операції на міжбанківському валютному ринку. Нацбанк минулого місяця продав на валютному ринку 2 777,1 млн USD і викупив у резерви 39,4 млн USD. Чистий продаж валюти Нацбанком у вересні склав 2 737,7 млн USD.
  2. Операції з управління державним боргом. Упродовж вересня надходження валюти на рахунки уряду становили 2 033,8 млн USD. З них 1,5 млн USD надійшли через трастовий фонд Світового банку від США, 482,1 млн USD — від Європейського Союзу (ЄС), 51,7 млн USD — від розміщення внутрішніх державних облігацій (ОВДП), номінованих в іноземній валюті. Загальний обсяг сплачених українським урядом коштів за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив 65,1 млн USD. Зокрема, 63 млн USD спрямували на обслуговування та погашення боргу перед міжнародними кредиторами, а 2,1 млн USD — на обслуговування валютних ОВДП. Крім того, Україна сплатила 624,6 млн USD Міжнародному валютному фонду.
  3. Переоцінка фінансових інструментів через зміну ринкової вартості та курсів валют. Минулого місяця їхня вартість знизилася на 115,5 млн USD. Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,7 місяця майбутнього імпорту, чого достатньо для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду та НБУ.

Як повідомляв «Міст», міжнародні інституції допомагають Україні коштами та технічною підтримкою.

About Author

Meest-Online