Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Банкнота в 100 гривень зможе поборотись за звання самої гарної у світі

Автор:

|

Березень 12, 2016

|

Рубрика:

Банкнота в 100 гривень зможе поборотись за звання самої гарної у світі

main

Прес-служба сповістила, що Національний банк України скерував нову купюру номіналом 100 гривень на міжнародний конкурс паперової фінансової продукції.

Цей конкурс відбувається кожний рік. Його проводять Міжнародна банківська спілка та Інститут міжнародних фінансових досліджень (Нідерланди) з метою визначення найпривабливішого дизайну на фінансових знаках.

За правилами конкурсу прийняти участь у щорічному визначенні переможців можуть банкноти з усієї планети, які були запущені в обіг у минулому році. Оголошення лідерів минулого року має відбутися в квітні цього.

У повідомленні йдеться: «Національний банк України в офіційному форматі представив на розгляд міжнародного журі нову купюру номіналом 100 гривень зразка 2014 року з оновленим дизайном і новою системою захисту. Ця купюра була запущена в обіг з 9 березня минулого року відповідно до вимог указу правління Національного банку Української «Про введення в обіг банкноти номіналом 100 гривень зразка 2014 року» від 22 грудня позаминулого року № 829».

В Україні триває поступова заміна старих купюр на нові, що є причиною створення оновленого взірця 100 гривень. НБУ повідомляє, що на даний час у готівковому обігу знаходиться банкнот номіналом 100 грн. нового взірця на суму більше 55 мільйонів.

Від цього року зміняться і підписи голови НБУ на нових купюрах. Правління Національного банку України прийняло постанову від 16 лютого поточного року №80 про випуск купюр в цьому році з підписом глави Національного банку України Валерій Гонтаревої.

Про це зазначається в повідомленні НБУ: «З цілю забезпечення готівкового обігу Національний банк Української держави в межах планового на цей рік випуску на заміну зношених, пошкоджених і конфіскованих з обігу введе в обіг купюри зразка 2003 – 2007 років з підписом голови Національного банку України Валерії Гонтаревої і зображенням на них року випуску, в тому числі номіналами 10 гривень – з 11 квітня, 20 гривень – з 26 серпня цього року».

Також НБУ оголосив статистику щодо валюти, яка є на руках громадян.

За підрахунками Національного банку України в населення готівкою присутні 295,7 мільярда гривень, з яких 1,9 мільярда гривень монетами (12,1 мільярда одиниць) і 293,7 мільярда гривень купюрами (2,8 мільярда одиниць).

Найбільше в громадян України купюр номіналом 200 гривень. Їх кількість становить 535,4 мільйона одиниць. На другому місці – 100-гривнева купюра (476,4 мільйона одиниць), бронзову сходинку впевнено займає 1 гривня (441,4 мільйона одиниць).

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply