Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Є загроза екологічної катастрофи на Донбасі

Автор:

|

Січень 25, 2017

|

Рубрика:

Є загроза екологічної катастрофи на Донбасі

Прес-центр штабу АТО не вперше наголошує у мережі Facebook на першочерговій важливості цієї проблем. Цього разу керівник української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) генерал-майор Анатолій Петренко з болем розповідає про те, що протягом п’яти місяців не вдається належним чином забезпечити газом, теплом і роботою мешканців Мар’їнки та Красногорівки, де живе 28 тисяч осіб. Російська сторона СЦКК формально також залучена до цієї роботи, але не надає гарантій безпеки бригадам фахівців, які здатні відремонтувати та відновити знищені бойовими діями об’єкти інфраструктури.

– Українська сторона вже отримала дві відмови для проведення відновлювальних робіт у Мар’їнці та Красногорівці, а також на Авдіївському коксохімічному заводі без повідомлення причин, – наголошує Анатолій Петренко. – Реакції росіян на звернення стосовно фенольного заводу та «Бахмутського агросоюзу» немає зовсім.

Поміж найбільш проблемних об’єктів, особливу тривогу викликає саме фенольний завод у Новгородському. Його завдання – нейтралізовувати хімічні речовини, щоб не допустити забруднення навколишнього середовища. Українська сторона СЦКК впродовж тривалого часу не має гарантій безпеки для робіт на шламонакопичувачі третьої черги. А тут нагромадилося уже понад півмільйона кубічних метрів отруйних речовин. Об’єкт розташований між позиціями українських військ та окупантів. Є небезпека витоку фенолу, формальдегіду, сірчаної кислоти у річку Кривий Торець. Звідти отруйні речовини потраплять у Сіверський Донець, з якого поставляють питну воду для Донбасу.

А тим часом у зоні бойових дій, як інформує зведення прес-центру штабу АТО, оприлюднене 25 січня, напруженість далі зростає. Минулої доби бойовики 55 разів відкривали вогонь. При цьому застосовували міномети, 122-міліметрові гармати, залучали снайперів. Одного військовослужбовця Збройних Сил України поранено.

На світлині: генерал-майор Анатолій Петренко.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply