Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Дипломатичний скандал на Корейському півострові

Автор:

|

Січень 06, 2017

|

Рубрика:

Дипломатичний скандал на Корейському півострові

0106___02-1

Про нього провідні інформаційні агенції світу повідомили вранці 6 січня. Привід для міжнародного непорозуміння доволі незвичний. Принаймні, раніше нічого подібного не виникало.

Все почалося з пам’ятника, встановленого навпроти офісу японського генерального консульства у південнокорейському місті Пусані. Це скульптура, що нагадує про ганебне явище часів Другої світової війни, назване «жінками для втіхи». За даними корейської влади близько 200 тисяч (хоча різні джерела називають інші цифри, найбільша з яких 410 тисяч)  секс-рабинь з Кореї, Китаю, Тайваню, Філіппін та Індонезії змушені були примусово обслуговувати у борделях японських солдатів. У Південній Кореї нині живуть кілька десятків з них.

Проблема тривалий час залишалася невирішеною. Але у 2015 році вдалося дійти згоди. Представники Японії принесли офіційні вибачення за використання кореянок у будинках розпусти. Також японці створили фонд допомоги жінкам, яких використовували як секс-рабинь. З цією метою виділено $8 мільйонів. Офіційний Токіо, таким чином, вважав історичну суперечку припиненою. Тому повернення до цієї болісної теми викликало жорстку реакцію. Аж настільки, що японська влада вирішила відкликати свого посла у Сеулі та генконсула у Пусані.

Для довідки – Корея з 1910-го по 1945-й була японської колонією.

Світлина: AFP.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply