Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

«Дипломатичний прорив» по-білоруськи

Автор:

|

Січень 11, 2019

|

Рубрика:

«Дипломатичний прорив» по-білоруськи

У п’ятницю, 11 січня, інтернет-портал «Радіо Свобода» повідомляє, що знято обмеження на чисельність американських дипломатів у Мінську. За даними видання, про це відповідних посадовців США повідомив телефоном міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей. Журнал «Foreign Policy» назвав це рішення «дипломатичним проривом».

У березні 2008 року під тиском влади Білорусі дипломатичний штат посольства США в Мінську був скорочений з 35 до 5 осіб. А керівництво дипломатичних представництв двох держав було знижено з рівня послів до рівня тимчасових повірених.

Так Мінськ відреагував на економічні санкції Вашингтона, введені за порушення прав людини в республіці, пише Білоруська служба «Радіо Свобода». І це призводить до численних обмежень у співпраці між країнами: зокрема, до 2018 року білоруси 10 років не мали можливості отримати візи до США в Мінську. За діловою або туристичною візами білорусам доводилося їздити в американські посольства в інших країнах. Наприкінці серпня 2018 року в Мінську почала роботу нова очільниця американського дипломатичного представництва у Мінську Дженіфер Мур. Вона тоді заявила, що буде працювати, аби посол США повернувся до Мінська.

«Foreign Policy» пов’язує розширення посольства США в Мінську з конфліктом президента Білорусі Олександра Лукашенка з російською владою. Одне з джерел видання називає розширення посольства «початком відлиги».

Світлина: міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей і тимчасовий повірений у справах Сполучених Штатів Америки в Білорусі Дженіфер Мур.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply