Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Душпастирське служіння на лінії фронту

Автор:

|

Липень 01, 2017

|

Рубрика:

Душпастирське служіння на лінії фронту

1 липня на facebook-сторінці прес-центру штабу АТО вміщено розповідь про перебування на Донбасі Головного капелана Збройних сил Латвійської республіки Елмарса Плявінша. Він побував у кількох районах зони АТО, а також зустрівся у Краматорську з представниками українських військових священиків. Відзначимо, що з початком війни їх роль значно зросла. За минулорічними звітами, у залучених до проведення антитерористичної операції на Донбасі підрозділах Збройних Сил України працювало 444 священники капелани, 239 священників волонтерів, та 168 церковних активістів.

Роль та статус військових капеланів у нашому війську та досвід військового капеланства у країнах НАТО стали основними темами зустрічі з Елмарсом Плявіншом. Він працює Головним капеланом Збройних сил Латвійської республіки понад двадцять років. Гостює у нас не вперше, тому має достатньо інформації для узагальнень. «За час моїх візитів до України я помітив, що відношення командирів до капеланів змінилося на краще. Якщо на початку вони вагалися у доцільності їх роботи у підрозділі, то зараз – це є тісна співпраця», – поділився враженнями Елмарс Плявінш.

Тим часом зведення прес-центру штабу АТО станом на ранок 1 липня 2017 року повідомляє, що минулої доби окупаційні війська 35 разів відкривали вогонь по українських позиціях. Окрім того, знову були обстріляні житлові квартали Мар`їнки. Біля будинку по вулиці Шевченка впав, але чудом не розірвався 122 міліметровий артилерійський снаряд. Дві мирні оселі пошкоджено мінометним вогнем.

Під час бойових дій загинув один український військовослужбовець, троє зазнали поранень, шестеро – бойових травм.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply