Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Дурман пропаганди оповив Росію

Автор:

|

Лютий 20, 2018

|

Рубрика:

Дурман пропаганди оповив Росію

У вівторок, 20 лютого, найбільша щодення газета Німеччини «Süddeutsche Zeitung» надрукувала інтерв’ю, яке дав виданню очільник соціологічного інституту «Левада-центр» Лев Гудков. Він висловив переконання, що Росія повертається до тоталітаризму, а президентські вибори 18 березня є лише ритуалом для підтвердження повноважень чинного глави держави Володимира Путіна.

«Левада-центр», вочевидь, викликає страх у лавах російського правлячого режиму. У 2016 році ця авторитетна соціологічна установа була включена до реєстру «іноземних агентів» і відтак більше не має права оприлюднювати результати своїх опитувань. У бесіді з кореспондентом «Süddeutsche Zeitung» Лев Гудков висловив низку важливих думок, які характеризують сучасний стан Росії. Наведемо кілька тез.

Відомий опозиціонер Олексій Навальний не зміг би перемогти навіть при чесних умовах проведення виборів. Однак проти нього сфабрикували кримінальну справу і під цим приводом не зареєстрували його кандидатуру. А все тому, щоб не допустити до телебачення цього політика, і не дати донести звинувачення у корупції проти Володимира Путіна і його оточення до широких кіл громадськості.

Високий рівень підтримки чинного президента, як і в інших авторитарних режимах, свідчить про слабкість державних інститутів. Поліція і юстиція захищають державу, а не права окремих громадян. Звідси і надія на вождя.

Ейфорія після анексії Криму вляглася, а наслідки самої анексії будуть відчуватися ще довго. Держава посилила цензуру і контроль над суспільством, внутрішня політика набула репресивного характеру. Отож, можна говорити про відкат до тоталітаризму.

Конфронтація із Заходом приносить символічне задоволення населенню в російській провінції. Життя від цього кращим не стає, кажуть люди у всіх опитуваннях, але «ми вишкірилися на світ і змусили його поважати нас». Цей дурман пропаганди діє, констатує директор «Левада-центру».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply