Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

«Дунай», що затопив «Празьку весну»

Автор:

|

Серпень 21, 2018

|

Рубрика:

«Дунай», що затопив «Празьку весну»

Народи Чехії та Словаччини у вівторок, 21 серпня, вшанують учасників спротиву агресії СРСР. Рівно 50 років тому, 21 серпня 1968 року, в Чехословаччину були введені війська країн Варшавського договору. В операції, що отримала кодову назву «Дунай», брали участь сотні тисяч військових, тисячі танків. Рішення про вторгнення ухвалило керівництво тодішнього СРСР. Так було покладено кінець «Празької весни» – спроби чехословацького керівництва і суспільства провести реформи.

Війська були введені без згоди влади Чехословаччини. Армія цієї країни отримала наказ не чинити опору. В акціях протесту проти радянського вторгнення брали участь сотні тисяч людей. У Чехії та Словаччині нинішня річниця широко відзначається. У центрі Праги ввечері у вівторок відбудеться пам’ятний концерт. Здивування чеської громадськості викликало рішення президента Мілоша Земана відмовитися від виступу в річницю радянського вторгнення. Чеське телебачення транслюватиме сьогодні виступ президента Словаччини Андрея Кіски.

Офіційна Москва жодним чином не коментувала цю річницю. Колись лідери СРСР і Росії (Михайло Горбачов і Борис Єльцин) офіційно приносили вибачення за радянське вторгнення. Президент Росії Володимир Путін в 2006 році сказав, що Росія несе «моральну», але не юридичну відповідальність за події 1968 року в Чехословаччині.

Російський журналіст Ілля Клішин закликав приносити сьогодні квіти до посольств Чехії і Словаччини у Москві. Сам він написав у мережі Facebook, що біля входу в посольство Чехії йому квіти покласти не дали.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply