Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Думки про незалежність перед Днем незалежності

Автор:

|

Серпень 23, 2016

|

Рубрика:

Думки про незалежність перед Днем незалежності

nnnn

Фонд «Демократичні ініціативи» та Київський міжнародний інститут соціології з 9 по 19 серпня проводили дослідження громадської думки, приурочене до Дня незалежності України. Опитано 2040 осіб у 110 населених пунктах. Підсумки оприлюднені у переддень свята.

З’ясувалося, що якби референдум про незалежність України відбувався цього року, то «за» проголосували б майже 87 відсотків опитаних. У 1991 році показник був приблизно таким же – 89 відсотків. Це позитивний момент. А є й негативний. Більшість учасників опитування не вважають Україну цілковито незалежною державою. По-справжньому незалежною її назвали 38 відсотків громадян. Протилежної точки зору дотримуються 49 %.

За даними соціологів, люди розчаровані економічним розвитком країни. Повністю успішним його вважає менше одного відсотка респондентів. Сукупний показник тих, хто назвав економічний розвиток України переважно і зовсім не успішним перевищує 87 %.

Україна, як свідчать підсумки дослідження, не може похвалитися успіхами в розвитку охорони здоров’я, освіти і науки. Але ще більше тривожить те, що опитані песимістично оцінюють досягнення зовнішньої політики і стан європейської інтеграції держави. І це після переможного Євромайдану!

Більше стало тих, що ратують за українську мову в якості основної для викладання. За роки незалежності залишилися незмінними: ставлення до осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації і відчуття соціальної небезпечності корупції та хабарництва. В опитуванні не брали участі мешканці Криму і окремих районів Донецької та Луганської областей.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply