Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Другий Святий Вечір

Автор:

|

Січень 18, 2017

|

Рубрика:

Другий Святий Вечір

0118___04--1__GG

А ще – Надвечір’я Богоявлення, Водохресний Святвечір, Надвечір’я Хрещення, Голодна кутя. І все це про вечір 18 січня, що передує святу Господнього Хрещення, яке також в народі називають Йорданом. Такому розмаїттю назв ніхто не дивується і не наполягає на правильності свого варіанту. Україна велика і в різних її регіонах, на різних етнічних землях, традиції можуть різнитися. Однак повсюдно християни східного обряду, як і перед Різдвяною вечерею, впродовж усього дня дотримуються суворого посту. А ввечері кожна національно свідома родина у своєму тісному колі збирається за святковим столом. Кажуть, що це треба робити з появою на небі першої зорі. Подаються лише пісні страви. Неодмінними вважають вареники з капустою, смажену рибу, кутю, узвар.

В народних звичаях збереглися давні обряди й дитячі ігри. Наприклад, виносять з хати «дідуха» і палять, пускаючи, як кажуть, «теплий дух». Це символізує палення зими, люди наче кличуть весну. Біля храмів святять воду. Йти по неї прийнято з уквітчаним посудом.  «Вечірня вода» вважається не просто святою, а ще й здатною відвернути лихо.

На переважній більшості галицьких теренів «Голодна кутя» святкується як Щедрий Вечір. Діти тут щедрують. Колись це робили лише дівчата, але звичаї помалу змінюються.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply